Dětský sboreček

Milí rodiče,  

poz2Pokud máte doma ratolesti, které rády a hodně zpívají, zkuste rozvinout jejich talent v našem Dětském sboru baziliky. Tento sbor má za sebou první zkušební rok provozu, a jelikož naše dětské členy zpívání baví, moc rádi rozšíříme jejich řady o nové posily.

Zkoušet začneme od září 2016. Zkoušky probíhají každou neděli po skončení „deváté“ na faře. Děti prochází hlasovým cvičením, základy hudební nauky a nácvikem skladeb, které budou provedeny při liturgii.

Zpívání v dětském sboru není jen zábava, ale i příležitost k zapojení se do průběhu liturgie, a také přiučení se novým vědomostem v oblasti hudby. Pokud Vaše dítě hraje na nějaký hudební nástroj, bude i tento talent využit. Cílem dětského sboru je nejen přivést děti k lásce k hudbě, ale i vychovat dobré zpěváky.poz

Dětský sbor řídí starobrněnský varhaník Stanislav Boldižár, sbormistr Komorního sboru baziliky. Chod sboru zajišťuje Veronika Dvořáčková, členka Komorního sboru baziliky. Činnost Dětského sboru baziliky je zřízena pod záštitou P.Wíta.

Pokud Vás naše činnost zaujala, kontaktujte nás na adresách:

Stanislav Boldižár: boldizar.stanislav@seznam.cz

nebo Veronika Dvořáčková: taficek@seznam.cz