Farní ohlášky 20. listopadu 2022 - slavnost Ježíše Krista Krále

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

úterý 22. listopadu

památka sv. Cecílie, panny a mučednice; v naší farnosti pobožnost ke sv. Ritě spojená s žehnáním růží

středa 23. listopadu

sv. Klementa I., papeže a mučedníka

čtvrtek 24. listopadu

sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice

neděle 27. listopadu

1. neděle adventní, na konci každé mše svaté požehnáme adventní věnce

Další informace

  • 1.Farní kavárna je pro vás každou neděli otevřena od 10:00 hod.
  • 2.V adventní době bude rorátní mše svatá vždy v úterý v 6:45 hod. a v sobotu v 8:00 hod. Již tradičně poneseme v průvodu lampy se svícemi. Po mši svaté jste zváni na faru na společnou snídani.
  • 3.Srdečně zveme maminky s malými dětmi na pravidelná setkávání, která se konají vždy ve čtvrtek od 9:30 do 11:30 hod. v učebně fary.
  • 4.Zveme farníky na společné vyrábění adventních věnců na sobotu 26. listopadu ve 14:00 hod. Přineste si s sebou kostru věnce, dráty i ozdoby, farnost zajišťuje chvojí. Zájemci, zapište se na seznam v sakristii nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do středy 23. listopadu.
  • 5.Svatý Mikuláš navštíví naši baziliku již v neděli 4. prosince po mši svaté, která začíná v 11:00 hod.
  • 6.Každou 1. + 3. neděli v měsíci na mši svaté, která začíná v 11:00 hod. bude v křížové kapli promluva pro děti. Děti pak spolu přinášejí v obětním průvodu dary.
  • 7.Adventní věnce a drobné dárky si budete moci zakoupit o 1. neděli adventní ve vstupním prostoru baziliky před každou mší svatou. Celý výtěžek z prodeje půjde na provoz Hospice svaté Alžběty v Brně.

 Komunita augustiniánů Starobrněnského opatství vám přeje požehnané dny, v tomto čase zvláště žákům a studentům, kterým začínají opět školní povinnosti. Doporučujeme vás všechny pod ochranu Panny Marie Svatotomské. Společně ji prosme za mír na Ukrajině a ve světě.