Farní ohlášky 26. srpna 2018 - 21. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pondělí 27. srpna

svátek sv. Moniky, matky sv. Augustina, výjimečně bude mše sv. v 18:00 hod. Zveme ke společné modlitbě za naše maminky.

úterý 28. srpna

slavnost sv. Augustina, biskupa a učitele církve, zakladatele naší řehole. Zveme na modlitbu za bratry augustiniány, obzvlášť za starobrněnskou komunitu. Kéž kráčíme ve stopách našeho vzoru, sv. Augustina.

středa 29. srpna

památka umučení sv. Jana Křtitele

Další informace

  • 1.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky příští středu po večerní mši svaté.
  • 2.Milí farníci, zveme vás na setkání, které se uskuteční v sobotu 8. září 2018 o svátku Narození Panny Marie. Již v 15:00 hod. zahájíme mší svatou. Od 16:00 hod. budeme pokračovat v prostorách kláštera společným posezením. Na toto setkání byli pozváni duchovní, kteří jako kaplani ovlivnili dění ve farnosti v letech 1970 – 1990 a ti, kteří jako bohoslovci z farnosti Staré Brno vyšli. Těšíme se, že vás jejich účast potěší a společně osvěžíme vzpomínky a vzájemně se obohatíme. Pozvánky na tuto akci jsou na stolku u sakristie.
  • 3.Výuka náboženství v tomto školním roce bude probíhat v učebně na faře jako v minulém roce, tedy: v pondělí: 6. - 9. třídy v 16:00 hod. v úterý: 3. třída v 16:00 hod. ve středu: 4. -5. třídy v 16:00 hod. ve čtvrtek: 1. - 2. třída – v 15:30 hod. Výuka náboženství bude zahájena 3. týden v září, tedy od pondělka 17. září 2018. Výuka na ZŠ Hroznová i ZŠ Křídlovická bude pokračovat podle rozvrhu z minulého školního roku, zahájení výuky nejdříve 3. týden v září. Přihlášky dostanete v sakristii kostela, kde je také vyplněné můžete odevzdat. Dotazy pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 Komunita augustiniánů Starobrněnského opatství vám přeje požehnané dny, v tomto čase zvláště žákům a studentům, kterým začínají opět školní povinnosti. Doporučujeme vás všechny pod ochranu Panny Marie Svatotomské. Společně ji prosme za mír na Ukrajině a ve světě.