Farní ohlášky 2. září 2018 - 22. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

úterý 4. září

Svátek Panny Marie Utěšující, významný svátek augustiniánského řádu. Po mši svaté bude pobožnost k Panně Marii Utěšující.

pátek 7. září

První pátek v měsíci, příležitost ke svátosti smíření bude již od 17:00 hod.

sobota 8. září

Svátek Narození Panny Marie

Další informace

  • 1.Děkujeme za pomoc při úklidu baziliky minulou středu.
  • 2.Milí farníci, zveme vás na setkání, které se uskuteční v sobotu 8. září 2018 o svátku Narození Panny Marie. Již v 15:00 hod. zahájíme mší svatou. Od 16:00 hod. budeme pokračovat v prostorách kláštera společným posezením. Na toto setkání byli pozváni duchovní, kteří jako kaplani ovlivnili dění ve farnosti v letech 1970 – 1990 a ti, kteří jako bohoslovci z farnosti Staré Brno vyšli. Těšíme se, že vás jejich účast potěší a společně osvěžíme vzpomínky a vzájemně se obohatíme. Pozvánky na tuto akci jsou na stolku u sakristie.
  • 3.Výuka náboženství v tomto školním roce bude probíhat podle rozvrhu, který najdete na vývěskách a na farním webu. Zahájení výuky 3. týden v září, tedy od pondělí 17. září 2018. Přihlášky jsou v sakristii kostela, kde je také vyplněné můžete odevzdat. Dotazy pište na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • 4.Příští neděli bude mše svatá v 9:00 hod. sloužena za naše žáky a studenty. Budeme prosit o Boží požehnání pro jejich zdárnou práci. Na závěr mše svaté požehnáme školní aktovky.
  • 5.Od příští neděle začínáme s nejmladšími dětmi novou aktivitu. Stejně jako v minulém roce budou děti dostávat na nedělní mši svaté samolepku, kterou nalepí na nástěnku u sakristie. Je zde připraveno moře s rybičkami. Letos si každé dítě vybere svou rybku, podepíše si ji a bude na ni každou neděli lepit jednu šupinu.
  • 6.Zveme všechny farníky na setkání do farní kavárny.

 Komunita augustiniánů Starobrněnského opatství vám přeje požehnané dny, v tomto čase zvláště žákům a studentům, kterým začínají opět školní povinnosti. Doporučujeme vás všechny pod ochranu Panny Marie Svatotomské. Společně ji prosme za mír na Ukrajině a ve světě.