Farní ohlášky 23. září 2018 - 25. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

čtvrtek 27. září

památka sv. Vincence z Paula, kněze

pátek 28. září

slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa

sobota 29. září

svátek svatých Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů

Další informace

  • 1.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky příští středu po mši svaté.
  • 2.Na začátku školního roku již bylo zahájeno i vyučování náboženství. Rozvrh najdete na vývěskách a na farním webu. Je možné se ještě přihlásit na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přijít přímo do hodiny.
  • 3.V úterý v 16:00 hod. v učebně na faře na Mendlově náměstí 1 (vchod brankou mezi dvěma cypřišky) pokračují katecheze s Andělínem – setkání předškolních dětí s rodiči nebo prarodiči. Dětem s sebou vezměte sešit. Délka setkání 45 minut.
  • 4.Ve čtvrtek dopoledne 9:30 – 11:30 hod. se scházejí maminky s nejmenšími dětmi – „Kulihrášky“ - v učebně farnosti. Srdečně zveme. Těší se na vás paní katechetka Ludmila Hartlová.
  • 5.Ještě jednou děkujeme všem farníkům, kteří se zúčastnili slavnosti obláčky tří našich chlapců a zahájení jejich noviciátu v sobotu o svátku Panny Marie Bolestné. Je to pro augustiniánské opatství i farnost na Starém Brně významný historický mezník a velké Boží požehnání. Po velmi dlouhé době Bůh skrze naše novice otevírá budoucnost. Proto prosíme o modlitby za novice i ty, kdo je připravují. Neustávejme v modlitbách za další povolání do opatství. Toto místo bylo vždy velkým darem nejen pro Brno, kéž je tomu tak i nadále.
  • 6.Pastorační aktivity pro mládež i dospělé začnou v prvním týdnu v říjnu podle rozvrhu z minulého roku.

 Komunita augustiniánů Starobrněnského opatství vám přeje požehnané dny, v tomto čase zvláště žákům a studentům, kterým začínají opět školní povinnosti. Doporučujeme vás všechny pod ochranu Panny Marie Svatotomské. Společně ji prosme za mír na Ukrajině a ve světě.