Farní ohlášky 9. února 2020 - 5. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

neděle 9. února

dnes po mši svaté budeme udělovat svátost pomazání nemocných

úterý 11. února

památka Panny Marie Lurdské, světový den nemocných

čtvrtek 13. února

blahoslavené Kristiny ze Spoleta, augustiniánky

Další informace

  • 1.Děkujeme za pomoc při nedělním úklidu vánoční výzdoby a při středečním úklidu baziliky.
  • 2.Upozornění pro řidiče parkující před bazilikou: Žádáme ty, kteří parkují před bazilikou, aby se chovali ohleduplně, nestáli na přístupových cestách a chodníku, nechali volný výjezd pro auta parkující v zadních řadách parkoviště a umožnili jim po bohoslužbách odjet.
  • 3.Všechny pastorační aktivity běží podle rozvrhu. Zveme na faru děti, mládež i dospělé: v úterý v 16:15 hod. předškolní děti s rodiči; v 19:30 hod. starší mládež, ve čtvrtek dopoledne od 9:30 hod. setkání maminek s malými dětmi; v 19:00 hod. setkání dospělých nad Božím slovem a v pátek od 19:00 hod. mladší mládež. Setkání se konají v učebně fary. Vyberte si z naší nabídky.
  • 4.Letos se poprvé o prázdninách uskuteční farní tábor s duchovním programem pro děti a mládež. Tábor se bude konat od 1. do 11. července 2020 v Beskydech nedaleko Karolínky. Podrobnosti a přihlášky v sakristii.
  • 5.Všechny farníky srdečně zveme na přednášky s PowerPointovou prezentací klubu Moravsko -slezské křesťanské akademie, které se konají vždy ve čtvrtek odpoledne od 16:30 do 18:00 hod. až do 12. března v učebně opatství (vchod brankou mezi dvěma cypřišky) . Příští čtvrtek přednáší Doc. Petr Mareček na téma Nový zákon - historie vzniku a archeologické nálezy. Vstup volný.