Farní ohlášky 1. března 2020 - 1. neděle postní

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pátek 6. března

1. pátek v měsíci, zpovídá se již od 17:00 hod.; v 17:15 hod. se budeme modlit křížovou cestu

sobota 7. března

1. sobota v měsíci, v 18:00 hod. bude již tradiční poutní mše svatá k Panně Marii Svatotomské

neděle 8. března

2. neděle postní; v 17:15 hod. – křížová cesta

Další informace

  • 1.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky příští středu po večerní mši svaté.
  • 2.V postní době se budeme modlit v bazilice křížovou cestu pravidelně v pátek a v neděli, vždy v 17:15 hod.
  • 3.Postní almužna je iniciativa vhodná nejen pro rodiny s dětmi jako jeden ze způsobů společného prožívání postní doby. V sakristii kostela si můžete vyzvednout papírové pokladničky, do nichž budete ukládat peníze ušetřené sebezáporem (např. za pivo, kávu, sladkosti…). Pokladničky se budou vybírat o 2. neděli velikonoční. Takto získané peníze církev použije prostřednictvím Charity na pomoc lidem v nouzi.
  • 4.Na postní dobu je na nástěnce u vchodu do baziliky připravena aktivita pro všechny farníky „S Ježíšem na hoře“. Každý týden až do neděle Božího milosrdenství nás bude provázet symbol jednoho z osmi Ježíšových blahoslavenství a můžete si vzít lístek s úkoly pro všechny generace, tedy jeden lístek do rodiny. Na nástěnku si můžete nalepit papírovou postavu jako výraz Vašeho odhodlání žít podle Ježíšových blahoslavenství.
  • 5.V tomto týdnu nebude čtvrteční setkání dospělých nad Biblí. Další pastorační aktivity běží podle rozvrhu.
  • 6.Letos se poprvé o prázdninách uskuteční farní tábor s duchovním programem pro děti a mládež. Tábor se bude konat od 1. do 11. července 2020 v Beskydech nedaleko Karolínky. Podrobnosti a přihlášky v sakristii.
  • 7.Prosíme řidiče, aby svá auta parkovali výhradně jen na dlážděné ploše u baziliky. Parkovací místa označená SPZkou nejsou určena k veřejnému parkování. Kdo můžete, přijíždějte na mši svatou městskou hromadnou dopravou.