Farní ohlášky 6. prosince 2020 - 2. neděle adventní

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pondělí 7. prosince

památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve, sv. Ambrož měl svými kázáními zásadní vliv na obrácení sv. Augustina a udělil mu i svátost křtu, výjimečně bude mše svatá v 18:00 hod.

úterý 8. prosince

slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu

sobota 12. prosince

památka Panny Marie Guadalupské; v 8:00 hod. roráty, prosíme rodiče, aby vypravili své děti s lucerničkami, průvod půjde od sakristie

Další informace

  • 1.Podle nového nařízení vlády je povolen počet lidí na mši svaté podle velikosti prostoru kostela. V naší bazilice může být přítomno 150 lidí. Lidé, kteří patří do rizikové skupiny, svou povinnost účasti na nedělní bohoslužbě mohou splnit prostřednictvím online přenosů. Nemocní mohou o přinesení svátosti eucharistie, smíření i pomazání nemocných požádat telefonicky.
  • 2.Letos mohou děti v adventu připravovat výzdobu vánočního stromu, který bude od 19. prosince stát před bazilikou u misijního kříže. Prosíme, ozdoby tvořte materiálů odolných dešti (ne z papíru). Ozdoby můžete přinášet před mší svatou do sakristie.
  • 3.Pravidelné pastorační aktivity již běží. Srdečně zveme.
  • 4.V sakristii baziliky si můžete zakoupit nové stolní kalendáře, vydané farností Lesná. Koupí tohoto kalendáře podpoříte dofinancování nového kostela blahoslavené Marie Restituty.
  • 5.Průvodce adventem 2020 je dostupný pro android, můžete si ho zdarma stáhnout jako aplikaci do mobilu na Google Play. Aplikace nově předkládá každý den tři záložky. Záložka „Písmo“ nabídne všechna nezkrácená biblická čtení, která se tento den čtou při liturgii.