Farní ohlášky 7. února 2021 - 5. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

středa 10. února

památka sv. Scholastiky, panny

čtvrtek 11. února

Panny Marie Lurdské, Světový den nemocných

sobotu 13. února

blahoslavené Kristýny ze Spoleta

Další informace

  • 1.Dále platí nařízení vlády, podle kterého může být v naší bazilice na mši svaté přítomno maximálně 50 lidí.
  • 2.U příležitosti Roku svatého Josefa máme příležitost získat odpustky pro sebe i pro své blízké. V naší farnosti je každou středu po mši svaté u oltáře sv. Josefa pobožnost k tomuto světci.
  • 3.Národní týden manželství začíná od pondělí 8. února a končí příští neděli 14. 2. 2021 a má motto "O manželství a dětech". Přehled akcí "Národního týdne manželství" najdete na www.tydenmanzelstvi.cz, vzhledem k pandemii a omezením budou probíhat on-line. Další akce a tipy najdete na www.manzelstvi.cz nebo https://pastorace.apha.cz/pro-rodinu/.
  • 4.V naší farnosti jsme pro Vás v rámci Národního týdne manželství připravili na každý z těchto dnů “Pilulku na ozdravění manželských a rodinných vztahů“. Najdete ji na našem farním webu: https://www.opatstvibrno.cz/.
  • 5.Rozhodnutím Kongregace pro zasvěcený život ze dne 7. ledna 2021 byl otec Evžen Lukáš Martinec vyloučen z augustiniánského řádu a požádal o možnost své kněžské poslání plnit v Olomoucké arcidiecézi.
  • 6.Dnes v 16:00 hod. budeme uklízet vánoční výzdobu baziliky a betlém. Prosíme Vás o pomoc.