Farní ohlášky 30. května 2021 - slavnost Nejsvětější Trojice

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pondělí 31. května

svátek Navštívení Panny Marie, – výjimečně bude mše svatá v 18:00 hod.

úterý 1. června

památka sv. Justina, mučedníka

čtvrtek 3. června

slavnost Těla a krve Páně; prosíme rodiče, aby vypravili do eucharistického průvodu své děti s košíčky květin

pátek 4. června

1. pátek v měsíci, svátost smíření již od 17:00 hod.

sobota 5. června

památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka, 1. sobota v měsíci, v naší farnosti poutní mše svatá k Panně Marii Svatotomské

Další informace

  • 1.Podle aktuálního nařízení vlády může být na bohoslužbách v naší bazilice při dodržování hygienických opatření cca 100 osob.
  • 2.Prosíme farníky, kteří mohou finančně přispět na potřeby farnosti, učiňte tak prostřednictvím farního účtu nebo osobně, číslo účtu najdete na našich webových stránkách. Pokud potřebujete potvrzení o daru, abyste mohli uplatnit nárok na snížení daní, obraťte se na naši paní účetní Ivetu Semerádovou, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 543 424 014.
  • 3.Výuka náboženství na faře i na školách je obnovena, začala i pravidelná pastorační setkání na opatství.
  • 4.Pokud se přihlásí dostatečný počet zájemců, bude v příštím školním roce opět probíhat příprava dětí k 1. sv. přijímání. Přihlášky v sakristii baziliky.
  • 5.Přihlášky do náboženství na příští školní rok (září 2021 - červen 2022) jsou k dispozici v sakristii. Náboženství bude probíhat na školách i na faře. Rozvrh výuky bude jako v předchozích letech. Přihlášky do náboženství na školy podávejte řediteli školy již nyní na začátku června a informaci o přihlášení pošlete i na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., aby organizace výuky proběhla hladce.
  • 6.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky příští středu po mši svaté.