Farní ohlášky 18. července 2021 - 16. neděle v liturgickém mezidobí

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

čtvrtek 22. července

svátek sv. Marie Magdalény, v naší bazilice den modlitby ke sv. Ritě; na závěr mše svaté bude pobožnost ke sv. Ritě s požehnáním růží

pátek 23. července

svátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy

sobota 24. července

Festival k výročí narození Gregora Johanna Mendela; mše svatá bude výjimečně již ráno v 8:00 hod. Hlavní program, který začne v 10:00 hod. dopoledne, proběhne před naší bazilikou, celý program najdete na plakátech a na webu mendelje.cz. Všechny Vás srdečně zveme na oslavy našeho slavného řeholníka a vědce.

neděle 25. července

Slavnostní mše svatá v rámci oslav G. J. Mendela bude v naší bazilice sloužena v 11:00 hod. Hlavním celebrantem bude náš brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Další informace

  • 1.V bazilice je nutno dodržovat hygienická opatření nařízená vládou.
  • 2.Prosíme farníky, kteří mohou finančně přispět na potřeby farnosti, učiňte tak prostřednictvím farního účtu nebo osobně, číslo účtu najdete na našich webových stránkách. Pokud potřebujete potvrzení o daru, abyste mohli uplatnit nárok na snížení daní, obraťte se na naši paní účetní Ivetu Semerádovou, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 543 424 014.
  • 3.Pouť ke sv. Maří Magdaleně. Ve čtvrtek 22. července 2021 bude při příležitosti svátku patronky chrámu mimořádně otevřen kostel sv. Maří Magdalény v Brně. Od 16.00 hodin bude příležitost k prohlídce opravovaného kostela a k tiché modlitbě, poutní mši v 18.00 hodin bude sloužit P. Pavel Kafka.
  • 4.Děkujeme za pomoc při úklidu baziliky minulou středu.