Farní ohlášky 21. listopadu 2021 - slavnost Ježíše Krista Krále

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pondělí 22. listopadu

v naší bazilice bude v 18:00 hod. tradiční mše svatá k poctě sv. Rity s obřadem žehnání růží

středa 24. listopadu

památka sv. Ondřeje Dung Laca, kněze a druhů, mučedníků

neděle 28. listopadu

1. neděle adventní – začíná nový liturgický rok, po každé mši svaté požehnáme adventní věnce

Další informace

  • 1.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky příští středu po mši svaté.
  • 2.Každou neděli je pro Vás od 10:00 hod. otevřena farní kavárna. Srdečně zveme.
  • 3.Připomínáme, že všechny pastorační aktivity ve farnosti běží a srdečně Vás zveme k účasti.
  • 4.V sobotu 27. listopadu v 19:00 hod. bude další příprava na biřmování.
  • 5.V sobotu 27. listopadu od 14:30 hod. budeme na faře společně tvořit adventní věnce. Chvojí a drát zajistíme, ostatní komponenty si přineste s sebou. Prosíme zájemce, zapište se v sakristii nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • 6.Rozhodnutím otce generála Řádu svatého Augustina nastává na opatství na Starém Brně a ve farnosti změna. Otec Wit Marciniec odchází z naší brněnské komunity do Prahy, na místo faráře v naší farnosti byl jmenován otec Jozef Ržonca. Dnes, v neděli 21. listopadu, při mši svaté v 11:00 hod. bude otci Jozefovi předán úřad faráře. Otci Witovi děkujeme za 7 let požehnané služby, kéž ho i nadále provází Boží ochrana a pomoc. Otci Jozefovi přejeme potřebné Boží milosti při správě naší farnosti.
  • 7.Minulou středu se delegace z našeho opatství v čele s paní primátorkou města Brna Markétou Vaňkovou a prvním náměstkem primátorky panem Petrem Hladíkem účastnila osobního setkání s papežem Františkem, který požehnal základní kameny pod stavbu skleníku, sochy Gregora Johanna Mendela a pro přestavbu Mendlova náměstí. Těší nás, že se toto požehnání základních kamenů mohlo uskutečnit.