Farní ohlášky 10. dubna 2022 - Květná (Pašijová) neděle

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

Zelený čtvrtek 14. dubna

začíná Velikonoční triduum, mše svatá na památku „Večeře Páně“ s obřadem umývání nohou v 18:00 hod. Při mši svaté umlknou zvony i varhany; po ukončení liturgie bude Nejsvětější svátost přenesena do “Getsemanské zahrady“, možnost adorace bude do 22:00 hod.

Velký pátek 15. dubna

památka Umučení Páně; den přísného postu, velkopáteční obřady s četbou Pašijí a uctíváním kříže v 18:00 hod.

Bílá sobota 16. dubna

den rozjímání a večerní slavnost Velikonoční vigilie ve 20:00 hod. Přineste si s sebou svíce.

Boží hod velikonoční 17. dubna

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně - mše svaté v 7:30; v 9:00 a v 11:00 hod. Přineste si pokrmy, které budou po každé mši svaté požehnány.

pondělí 18. dubna

mše svaté jako v neděli: v 7:30; v 9:00 a v 11:00 hod.

Další informace

  • 1.Prosíme o pomoc při úklidu baziliky ve středu po mši svaté.
  • 2.Na zelený čtvrtek dopoledne v 9:30 bude v zahradě za bazilikou křížová cesta pro maminky s malými dětmi. Za nepříznivého počasí v křížové kapli. Srdečně zveme.
  • 3.Srdečně Vás všechny zveme do Opatské kavárny, která je pro Vás všechny také tuto neděli otevřena ke vzájemnému setkávání a sdílení.
  • 4.Komunita augustiniánů chystá pouť do Itálie po stopách sv. Augustina a sv. Rity v termínu 28. května do 4. června 2022. Pouť duchovně doprovází otec Angelo Lemme. Zájemci, hlaste se v sakristii baziliky.
  • 5.Milosrdní bratři ve svém klášteře na Vídeňské ulici v Brně otevírají ubytovací prostory pro uprchlíky z Ukrajiny a hledají dobrovolníky, kteří by byli ochotni nabídnout svůj čas a pomoci přímo na místě dle svých časových možností. Bude se jednat zejména o dozor jak v denních tak nočních hodinách, případně pak řešení aktuálních potřeb. Pokud by kdokoliv byl ochotný pomoci, milosrdné bratry můžete kontaktovat na čísle 773 639 638 či e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..