Farní ohlášky 17. dubna 2022 - Boží hod velikonoční

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

pondělí 18. dubna

1. den v oktávu velikonočním; mše svaté jako v neděli

čtvrtek 21. dubna

v 18:00 hod. mše svatá za skauty

pátek 22. dubna

v naší farnosti mše svatá s pobožností ke sv. Ritě a s žehnáním růží

neděle 24. dubna

2. neděle velikonoční, neděle Božího milosrdenství, v 15:00 hod. bude pobožnost k Božímu milosrdenství

Další informace

  • 1.Děkujeme za pomoc při úklidu baziliky minulou středu. Poděkování patří též všem, kteří se podíleli na výzdobě baziliky a slavnostním průběhu liturgických slavení.
  • 2.V pátek 22. dubna po mši svaté nejvyšší představený augustiniánů v ČR, Juan Provecho, slavnostně odhalí na bazilice pamětní desku Gregora Johanna Mendela.
  • 3.Tradiční májová cyklopouť se uskuteční 1. května, sejdeme se na mši svaté v 7:30 hod. a po mši svaté vyjíždíme směr hrad Veveří a kaple Nanebevzetí Panny Marie u hradu. Zájemci, zapište se na seznam v sakristii. Bližší informace na vývěskách.
  • 4.Komunita augustiniánů chystá pouť do Itálie po stopách sv. Augustina a sv. Rity v termínu 28. května do 4. června 2022. Pouť duchovně doprovází otec Angelo Lemme. Zájemci, hlaste se v sakristii baziliky.
  • 5.Milosrdní bratři ve svém klášteře na Vídeňské ulici v Brně otevírají ubytovací prostory pro uprchlíky z Ukrajiny a hledají dobrovolníky, kteří by byli ochotni nabídnout svůj čas a pomoci přímo na místě dle svých časových možností. Bude se jednat zejména o dozor jak v denních tak nočních hodinách, případně pak řešení aktuálních potřeb. Pokud by kdokoliv byl ochotný pomoci, milosrdné bratry můžete kontaktovat na čísle 773 639 638 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • 6.Milí farníci, v letošním roce opět otevřeme baziliku na „Noc kostelů“, která se bude konat v pátek 10. června 2022. Prosíme o Vaši pomoc s organizací a zajištěním této akce. Kdo můžete pomoci, nechejte na sebe kontakt v sakristii v připraveném seznamu dobrovolníků. Organizační schůzky dobrovolníků budou 9. května a 5. června v 18:00 hod. v kapitulní síni. Za každou pomoc děkujeme a těšíme se na nová setkání s Vámi.