Farní ohlášky 24. dubna 2022 - neděle Božího milosrdenství

Pastorační aktivity a události tohoto týdne:

neděle 24. dubna

v 15:00 hod. mimořádně pobožnost k Božímu milosrdenství

pondělí 25. dubna

svátek sv. Marka, evangelisty, mše svatá na Starém Brně nebude

úterý 26. dubna

svátek Panny Marie, Matky dobré rady

čtvrtek 28. dubna

sv. Petra Chanela, kněze a mučedníka

pátek 29. dubna

svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy

Další informace

  • 1.Tradiční májová cyklopouť se uskuteční 1. května, sejdeme se na mši svaté v 7:30 hod. a po mši svaté vyjíždíme směr hrad Veveří a kaple Nanebevzetí Panny Marie u hradu. Zájemci, zapište se na seznam v sakristii. Bližší informace na vývěskách.
  • 2.Komunita augustiniánů chystá pouť do Itálie po stopách sv. Augustina a sv. Rity v termínu 28. května do 4. června 2022. Pouť duchovně doprovází otec Angelo Lemme. Zájemci, hlaste se v sakristii baziliky.
  • 3.Milosrdní bratři ve svém klášteře na Vídeňské ulici v Brně otevírají ubytovací prostory pro uprchlíky z Ukrajiny a hledají dobrovolníky, kteří by byli ochotni nabídnout svůj čas a pomoci přímo na místě dle svých časových možností. Bude se jednat zejména o dozor jak v denních tak nočních hodinách, případně pak řešení aktuálních potřeb. Pokud by kdokoliv byl ochotný pomoci, milosrdné bratry můžete kontaktovat na čísle 773 639 638 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • 4.Milí farníci, v letošním roce opět otevřeme baziliku na „Noc kostelů“, která se bude konat v pátek 10. června 2022. Prosíme o Vaši pomoc s organizací a zajištěním této akce. Kdo můžete pomoci, nechejte na sebe kontakt v sakristii v připraveném seznamu dobrovolníků. Organizační schůzky dobrovolníků budou v neděli 15. května a 5. června v 18:00 hod. v kapitulní síni. Za každou pomoc děkujeme a těšíme se na nová setkání s Vámi.
  • 5.Škola sv. Augustina v Praze a naše farnost zve děti na letní pobyt v augustiniánském klášteře svaté Dobrotivé v Zaječově. Tábor je zaměřen na zdokonalení v angličtině Další informace na nástěnce. Přihlášky budou v sakristii baziliky a ve farní kanceláři.