Dětský sbor baziliky

Na základě tradice vánočního zpívání dětí při dětské půlnoční mši jsme se rozhodli pro založení dětského sboru baziliky. Tento sbor, pod vedením varhaníka Stanislava Boldižára, má za sebou zatím „zkušební provoz“ a od září 2016 zahájíme pravidelné zkoušení sboru a zpívání dětí při liturgii. Cílem je naučit děti lásce k hudbě, historii hudby a významu zpěvu při liturgii.

Milí rodiče,

Pokud máte doma ratolesti, které rády a hodně zpívají, zkuste rozvinout jejich talent v našem Dětském sboru baziliky. Tento sbor má za sebou první zkušební rok provozu, a jelikož naše dětské členy zpívání baví, moc rádi rozšíříme jejich řady o nové posily.

Zkoušet začneme od září 2016. Zkoušky probíhají každou neděli po skončení „deváté“ na faře. Děti prochází hlasovým cvičením, základy hudební nauky a nácvikem skladeb, které budou provedeny při liturgii.

Zpívání v dětském sboru není jen zábava, ale i příležitost k zapojení se do průběhu liturgie, a také přiučení se novým vědomostem v oblasti hudby. Pokud Vaše dítě hraje na nějaký hudební nástroj, bude i tento talent využit. Cílem dětského sboru je nejen přivést děti k lásce k hudbě, ale i vychovat dobré zpěváky.

Dětský sbor řídí starobrněnský varhaník Stanislav Boldižár, sbormistr Komorního sboru baziliky. Chod sboru zajišťuje Veronika Dvořáčková, členka Komorního sboru baziliky. Činnost Dětského sboru baziliky je zřízena pod záštitou P.Wíta.

Pokud Vás naše činnost zaujala, kontaktujte nás na adresách: Stanislav Boldižár: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

nebo Veronika Dvořáčková: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.